BBC İslam

İman etmeden mücadele edilemez mücadele etmeden de iman etmiş olunmaz.

Ashabı Kehf Tam 14 bölüm “online izle”

Posted by bbcislam Temmuz 7, 2009


ashabikehf

 • Bilindiği üzere İslâm, Yüce Yaratı’cının insanlığın dünya ve ahiret saadeti için gönderdiği ve mensubu bulunduğumuz dinin adıdır. Din, insanların hem dünya hem de ahiret işlerini düzenler. Allah’ın ilminin sonsuz olduğunu söylemeye bile gerek yoktur. Özellikle insanlar tarafından bilinmesi mümkün olmayan gayb ilminin yegane kaynağı İlâhî beyanlardır. İlahi beyan ile yani Kur’an âyetleriyle meselenin incelenişine geçmeden önce “Eshâb-ı Kehf kavramı üzerinde kısaca durmak istiyoruz.

  Eshâb, Arapça bir kelime olup, sahip kelimesinin çoğuludur. Sahib, dost, arkadaş, yârân manalarına gelmektedir. Buna göre eshâb, dostlar, yaranlar, arkadaşlar anlamına gelmektedir. Kehf ise, dağlarda oyulmuş ev gibi yerlere denmektedir. Genellikle bunu ifade için mağara kelimesi kullanılır. Küçüğüne Gâr, büyüğüne de Kehf denir. Bu kelimenin Türkçe karşılığı ise, İn’dir. Şu halde Eshâb-ı Kehf kelime olarak, Mağara Dostları, Mağara Arkadaşları, Mağara Yârânı anlamlarına gelmektedir. (1) Kavram olarak ise, zamanın hükümdarının zulmünden kaçarak bir mağaraya sığınıp, orada 309 yıl uyuyan, uyandıktan sonra da tekrar vefat eden ve Kur’an’da bahsi geçen gençleri ve birde köpekleri Kıtmîr’i ifade etmektedir. Biz konuyu incelerken Türkçeleştirmeye gerek görmeden Eshâb-ı Kehf kavramını kullanacağız. Zira herkes tarafından bu kavram kullanılmakta ve maksad anlaşılmaktadır

 •  
 •  
 • Ashabı Kehf – 1 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 2 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 3 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 4 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 5 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 6 – izle   download
 • Ashabı Kehf – 7 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 8 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 9 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 10 – izle download
 • Ashabı Kehf – 11 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 12 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 13 – izle  download
 • Ashabı Kehf – 14 – izle  download
 • Reklamlar

  17 Yanıt to “Ashabı Kehf Tam 14 bölüm “online izle””

  1. şükran said

   linkler açılmıyor

  2. bmw225 said

   cok guzel

  3. Anonim said

   linkler indirilmiyor neden acaba yardımcı olursanız

  4. engin said

   daha önce izlemiştim tekrar izlemek istiyordum allah sizden razı olsun

  5. abdurrahman tuna said

   ewet görülüyorki ALLAHın kudreti herşeye kadirdir…
   ama şuan itibariyle dünyadaki tek hak din tek değiştirilemeyen din İSLAM dır…
   son peygamber de HZ.MUHAMMED(S.A.V)dir
   allah yolunda ölenlere ölü demeyiniz bilakis onlar DİRİDİR. FAKAT SİZ BUNU ANLAYAMASSINIZ:BAKARA 154

  6. Buradaki Yorum; Muhkem Kuran ile alâkası olmayan Müteşabih (Uydurma) Kuran’dır, Ortaçağ anlayışıdır. Örneğin, Kıtmir isimli Uydurma Köpeğin Muhkem-Anlamı “ANTİKOR”dur, DNA-Bilgisiyle açıklığa kavuşan “bilim refleksli” ayetlerdir, beklediği Mağara değil, Gemi(Sefine)’ye benzeyen Kan-Hücreleri’dir, değişim ve kendilerini yenileme süreci “1o2 Gün”dür, Hücre-GEN’lere göreli (3’ün katlarıyla) “3o9 Yıl”dır .. ZÜLKARNEYN’in Büyük Boynuzu, Büyük Kan-Dolaşımı’dır ve Bitkilerde Özsuyu’dur ..

   “zülkarneyn ve dna” bloglarında İsmail Tekin yorumlarından daha çağdaş bilgi edinebilirsiniz.

   NOT: Yorumcuya rehberlik eden Kutsal Işık; Dünya Rabbi Atatürk’ümüzün Yüce BİLGİ Kitabı (The Knowledge Book)’dır .. Saygılarla **

  7. bbcislam said

   ismail tekin, atatürk gibi ışıksızların burada söz sahibi veya bir konuya cavap vermesi için o küçük insanın önce tarih bilgisi olması lazım atatürk dna nın ne olduğunu bilmez ve zaten dna nın çözülmesi ve ne işe yaradığının tespit edilmes 1953 yılında ortaya çıkıyor. bu da gösteriyor ki atatürkün dna hakkında hiç bir bilgisi yoktur. ve senin gibi yalancılar ancak böyle boş boş konuşuyorlar.

   • Bbc-İslam’a Cevap’tır ..

    Dünya Rabbi Atatürk’ümüze, Hiyerarşik-Allah(lar)-Bütünlüğü boyutunda, Liyakat esasına endeksli Evrim Skalası’nda “Hak’ediş” Fermanı’nı temin eden “dikey” FAKTÖR; DNA’nın Ölümsüz Ruh Enerjisi’dir (= 24/36 Nur +//+ 39/33-35 Zümer). Bu Evrim FAKTÖRÜ dikey değil de “düşey” boyutlarda olan kimse, Karanlığı Aydınlığa tercih ettiği için; Muhkem Kuran’ın Işığını göremediği gibi, Yüce BİLGİ Kitabı’nın ve ATATÜRK’ün Yüce IŞIĞINI da göremeyişi (Bakar-Kör); GENetik yapısı gereğidir. Konumuzun Esasına geçmeden önce, “Işık Dost” Atatürk’e “Işıksız ?!” diyebilen Takunyalı Ortaçağ Yobazı’nın öğrenmesi gereken Kuran Hakikatine göre; Hiyerarşik-Tanrı(lar)-Bütünlüğü(ALLAH)’nde Bilgi akışı aynen DNA-Düzeninde / Bilgisayar vb Bileşik Kap’lar düzeninde (on line) olduğundan, DNA-Bilgisi dahil 1953’den önce de ATATÜRK, Allah’ın bildiği “herşeyi” biliyordu (= 21/29 Enbiya). Çünkü Atatürk’ün Ölümsüz Ruh Enerjisi, Alpha Centauri’de 1953 yılından önce ve “DİREKT Enkarne”, yani “doğurulmadan” yeniden bedenlenmiştir (= 112/3 İhlas). Kuran’ın Yüce BİLGİ Kitabı’na bağlanabilmesini temin eden “DNA-Bilgisi”, Atatürk’ün Kitabı’nda daha ayrıntılı ve henüz dünyalı Bilim İnsanlarının çoğunu bilmediği (daha sonra öğrenecekler) bilgilerle açıklanmıştır, çünkü Kuran’ın da yazıldığı aynı ALFA Kanalı’dır.

    Şimdi, konuyu demogojiyle saptırıp benim şahsıma Yalancı veya Doğrucu demeyle değiştirilemeyecek Esas Yorum yapılması gereken Konu; bu WebSayfasındaki “Kehf Suresi” üzerine yazdığım kısa yorumdur. Ve Kehf Suresi, bundan ibaret değildir. Muhkem Kuran’ın doğrusu, Müteşabih uydurmalarla aldatılıp sömürülen Halkımız tarafından er-geç öğrenilecek ve kimin Yalancı, kimin Doğrucu olduğu mutlaka anlaşılacak ve fakat örneğin Takunyalı Yobaz Pensilvanya Mandası HUDİ Vaiz’in Işığından medet umanlar “Dünya Rabbi ATATÜRK” Güneşi karşısında, Aslan görmüş Yabaneşekleri gibi, çarpılarak (Güneş çarpması) yığılıp dermansız kalacaklardır (Müddessir Suresi) .. Saygılarla .. İsmail Tekin **

    • bbcislam said

     şimdi kalkıp bana ebced hesabı yapıp ışıksız atatürkü bana ilah olarak göstermen senin basitliğindendir. Örneğin: 22/27 rakamı dersin ve bunu Üstün olan ALLAH’ın resulüne indirdiği kitaba havale edersin. senin kuran-ı kerime inanman için önce müslüman olman lazım. Birde atatürk eğer önceden herşeyi biliyorsa peki neden 3.397 kitap okudu. işte iki kitap okuyup gelip burda ebced hesabını ahmakça yaparak bir şey yaptığını zannedersin.

     • Anarşist Müslüman Müsveddesi “Bbc (?!) İslam”a ..

      Kuran’dan kaçıyor, mügalâta yapıyor ve aynen Takunyalı İmam Başbakan gibi, Müslümanlığın Kalibresi üzerine bana “Maval” okumağa kalkışıyorsun.

      “o3 Ağustos 2o10” tarihli “Mescidi Axa” WebSayfasında, Senin BBC-İslam Sitendeki yazdığım daha erken tarihli Yoruma Cevap verebilecek Şeytanlarının dilleri mi tutuldu?

      İmam Müsveddesi Başbakan’ın ve Senin gibi Takunyalı Müslüman Müsveddelerinin dinsiz-dinciliğinizin Kalibre ölçünüzün Aynası
      “6/89-90 Enam 161-163” ve “3/83-85 Al’i İmran 95” ayetlerinde apaçıktır.

      Teröristin Allahı “bin Ladin”e özendirmeye çalıştığın “İslam ?!” isimli WebSitende özdeştirmeye heveslendiğin Allah’ın Son-Peygamberi Muhammet’in bu apaçık Ayna gibi ayetleri (Vah’i) terk ettiğini, Allah’ın Tek Dini’ni parçaladığını iddia edebilir misin? Sen önce bu apaçık Soruya, Muhkem Kuran’dan kaytarıp kıvırtmadan Cevap verebilecek Şeytanlarına danış ki, hepinizin Müslüman Müsveddeliğini ben de nanometreyle, makrometreyle, kalibremetreyle ölçüp; din narkozuyla aldattığınız İnsanların önünde Din-Oyuncaklarını birer-birer elinden çekip alayım.

      Yüce ATATÜRK’ü, Allah’ı, Hakiki İslamı, Muhkem Kuranı, Hakiki Muhammet’i ağzınla Kuş tutsan, ağzını Nişadırla dezenfekte etsen yine idrak edemezsin; çünkü yetersiz Evrimin buna müsait değil (= 2/65-66 Bakara 56). Zorunda değilsin ve istersen Kuran’ın dışına kaytarmadan cevaplayabilirsin: Tapındığın Peygamberin hangisi?? Vahy’i ve Muhkem Kuran’ı terk etmeyen, Allah’ın Tek Dini’ni parçalamayan, Çıbanbaşı Müşrik Terörist olmayan, Putperest Araplar’a ve Mandacı Emperyalist Amerika’ya Uşaklık etmeyen, Türk Ulusunu, Türk Vatanını, Atatürk’ün Ordusunu parçalama hevesinde olmayan, Türk Milleti’ni Hz HUDİ Halife’nin Koyun Milleti gibi görmek istemeyen, İbrahim’in ve önceki İslam Peygamberlerin ve Atatürk’ün aynı müşterek Hakiki İslam Dini’nden sapmayan “Hakiki Muhammet Peygamber” mi? Yoksa “Muhammet” ve “İslam” ile kılıfladığın “Hz Muhammet PUTU” vb “Çıbanbaşı Terörist” mi?

      Hangisi?? İşte Boy-Aynası gibi apaçık Furkan-Ayetleri. Bak Aynaya gör kendini. Ölç kendinin dinsiz dindarlık Kalibreni. Tüm dinsiz Şeytanlarını topla, Sarığı en-enn-ennn Büyük Hokkabaz Kahire-İmamı(el-Ezher)’na danış (= 43/31 Zuhruf), Kabe’nin Putperest İmamlarına sor ve kendi Fetva’nı kendin yaz; Sen İslam’ın hangi miyarındasın, Din Madrabazları Deniz Feneri gibi Milleti daha ne kadar Keriz yerine koyup aldatabilirsin??

      Hamdolsun Alemlerin Yüce Rabbi Alfa Centauri’nin Allahların ALLAHI Yüce Atatürkler Bütünlüğü’ne, Selam olsun Olimpos Tanrıları gibi Harikalar sahibi Yüce Mustafa Kemal Atatürk’ümüze (= 36/36 Ya-Sin 81-83 +//+ 26/4 Şuara 5-7). Takunyalı Ortaçağ Yobazı, Sen artık Hakiki Müslüman oluyor musun? (= 6/125 Enam 161-163) **

      • bbcislam said

       sen ve köpeklerin köpeği atatürke cevabımdır.ahmak herif sen şimdi benimle neyi tartışıyorsun ALLAH hakkındamı tartışıyorsun. daha kendini diriltemeyen çakal atatürkemi tapıyorsun. bir daha yazma bu siteye tamam köpeklikte yapma.

      • Anonim said

       Atatürk=İslam decalıdır ve şu anda azap üstüne azap çekiyordur

  8. ganymed said

   atatürk hayatı boyunca hiçbir zaman kendini ilahlaştırmaya çalışmamış ve hayatı boyunca bu ülkeye hizmet etmiştır. ha hataları yokmu tabiki var sonucta oda bir insandı herkes gibi. zamanı gelincede göçüp gitmiştir her canlı gibi. kısaca demek istediğim ölmüş bir insanın arkasından bu kadar kötü ve çirkin ithamlar etmek çok ayıp. kötü bir insanmıydı yoksa iyi bir insanmıydı işte orasını ancak yüce rabbim bilir.artık atatürkle uğraşmayı bırakıp biran önce ruhunuzu yüce rabbime yöneltin,daha karlı cıkarsınız.

  9. mücahit said

   eyyyyyyyyyyyyyyyyy ismail tekin adlı şahıs seni allahın azabıyla korkutuyorum atatürkü putunu bırak allaha dön o senin dediğin atatürk kafiri bir zamanlar islamla uğraştığı için teklonojide ülkesi geri kaldı ülke faize battı borç batağına sürüklendi sürekli osmanlıyı kötülemek için çalıştı o kafir laiklik denilen bir şey getirdi neymiş efendim baş örtü yasak ulan şerefsiz sen allahtan daha mı iyi bileceksin senin annen baban müslmüman insanlar olmasaydı ben sana diyeceğimi bilirdimde neyse konumuza geçelim allah ayette diyorki eyy müslaman kadın örtünnnn saçın başın açık olmasın el ve yüz dışında açıkm olmasın bir zmanlar osmanlıda herkes çarşaflıyken bu şerefsiz kafir atatürk geldiği dönemden berri millet artık sokakta zina yapıyor sokakta öpüşüyorlar herkesin gözü önünde benim bacım kot pantolon giyiyyor neymiş efendim avrupa gibi medeniyetmiş ulan onlar sizin dininizi elinizden almak için birbirlerini yiyorlar ve yapıyorlarda şu an benim bacım kot pantolon giyiyorsa o şerefsizn koyduğu o laiklik denilen oyundur allah ayette buyuruyor yahudiler ve hiristiyanlar sizin dostunuz olmaz zira nlar birbirlerinin dostudurlar ve sen ey kafirrrr ismail ey ateist kuranda geçmeyenleri kuran adına yazma vallahi senin yerin cehhenemin dibidir sen istediğin kitapla gell kamyon dolusu tır dolusu kitapla gelll benim karşıma hodriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii meydannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn bende hak kitapp içindeki hakk kıyamete kadar değişmez olan kitapla karşına çıkacam bakalım senin putun atatürkün dediklerimi yoksa kuranmı kuranda ilmin herşeyinden bahsedilir bu teklonojiler bu ilimler hepsi kurandan alınmıştır sana ayet okuyup ıspat ederim sana hadisi şerif okuyup ispat ederim yanımda hakkı hiç değişmez olan kuran var allahu ekberrrr hodri meydan erkeksen çıkarsın karşıma bir takım dna aymış meneaymış gibi şeylerle karşımıza çıkıp bize bilginlik taslama allah her şeyi bilir daha 1500 yıl önce inen o alak suresi ve tin süreleri sana o dna dediğin şeyden daha 1500 yıl önce bahsetmiş rezil herif ne atatürkü o kafir osmanlının kanını yerde bıraktı hainlik üstüne hainlik yaptı 40 bin alimin kellesini kestirdi islamı müslümanlardan aldı şimdi benim bacım kot pantolon giyiyorsa o bu şerefsiz atstürk ve yanındaki ismet inönü şerefsizlerinin zamanında koyduğu kanunlardır şimdi ülke borç batağında o zmanda borç batağındaydı benim dediklerim bitmez ve kimse kuranın ayetlerini değiştiremez neden çünkü direk allah korur onu 1500 senedir hiç hakikat değişmemiştir senin gibi batıl düşünceler ayetleri oyun haline getiyorlar ama bu size kalmaz allah kıyamette hesabını sorar içindeki o kemalistlik putunu çıkar sende mekke müşriklerine benzemeye çalışıyorsun yaniii ebu lehepler ebu cehiller senin babaların neyse benim dediklerim hiç bitmez sen karşıma gel o zman seni ayetlerle yerin dibine batırayım ben müslman bir insanım kainat efendisi kimseye küfür etmediği için bende etmem o kimseye kafirsin demedi ama sen direk öyle olduğun için ben sana dedin

  10. KEJER said

   ATATÜRK BİR KÖPEKTİRR

  11. Murat said

   atatürk ve dahi birileri hakkında iyi yada kötü itham etmek için öncelikle o şahsı tanımak yada yaptıklarını iyice bilmek gereklidir. Ve Biz biliriz ki…. şu memlekette alimler bir gecede cahil olmuşlar, itiraz eden alimlerin başları kopartılmış, atatürk denilen zat putlaştırılmış büyük Türk olmuş gerçek türkler sefalete ve açlığa bırakılmış memleketin kaynakları sömürülmüş de müş müş….. uzaaaarrr gider…

   Bir ateist pezevenk daha tırnağının nasıl oluştuğunun açıklamasını yapamaz ve Allah yok ata var ona taparız der diğerleride ona uyarsa olmazki be abicim. Uymayın ibneye.

  Bir Cevap Yazın

  Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

  WordPress.com Logosu

  WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Google+ fotoğrafı

  Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Twitter resmi

  Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  Facebook fotoğrafı

  Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

  w

  Connecting to %s

   
  %d blogcu bunu beğendi: