BBC İslam

İman etmeden mücadele edilemez mücadele etmeden de iman etmiş olunmaz.

“Ve Mü’minleri de Teşvik Et!”Video”

Posted by bbcislam Temmuz 6, 2009


 

Şeyh Abdullah Er-Raşud:

“Ve Mü’minleri de Teşvik Et!”

Muhakkak ki Hamd Allah’adır. O’na hamd eder, O’ndan yardım ve bağışlanma dileriz. Nefislerimizin şerrinden ve amellerimizin kötülüğünden O’na sığınırız. Allah’ın hidayet verdiğini saptıracak yoktur, saptırdığına da hidayet edecek yoktur. Ve şahitlik ederiz ki Allah’tan başka ilâh yoktur, O tektir ve ortağı yoktur. Ve yine şahitlik ederiz ki Muhammed O’nun kulu ve Rasulüdür. Esenlik ve dua, Peygamberlerin mührü olan, kıyamet öncesinde Alemlere rahmet olarak ve Kâfirleri boğazlamak üzere gönderilen Allah’ın Rasulü Muhammed’e, ailesine, ashabına ve kıyamete kadar onların yolunu yol edinenlerin üzerine olsun.

Mü’minlerin yakından bileceği gibi kıyamete kadar karşı karşıya gelecek iki grup vardır. Birinci grup; Allah’ın kelimesinin yüce olması için uğraş verir, hazırlık yapar ve canlar feda eder. İkinci grup ise Allah’ın kelimesinin yüce olması için uğraş veren birinci grubun aksine, Allah’ın (Azze ve celle) kovduğu ve lânetlediği Şeytanın adımlarını takip eder ve Allah’ın dostlarına karşı savaşır.

Her iki grubun da yardımcıları, destekçileri, kendilerine tabî olan erleri ve teşvikçileri vardır. Kâfirler, bu hak taifeye karşı ellerinden gelen her türlü fırsat ile saldırıya geçmektedir. Gerek medya kuruluşlarını satın alarak ve buna binaen Mücahidlerin darbelerini gizleme yoluna giderek, gerek Mücahidlere sempati duyan ve sevenleri hapsederek, gerekse mücahidlerin cahil ve ne yaptığını bilmeyen teröristler olduklarını iddia ederek bu saldırıyı tüm hızıyla devam ettirmektedirler.

Bizler biliyoruz ki Mücahidler ne boş bir kelime için uğraş veren insanlar arasındadırlar, ne de ne yaptığını bilmeyen teröristlerdirler. Allah’a hamd olsun ki, Mücahidlerimizin ne yaptığını bilen kimseler olduğunu, Alimlerinin bulunduğunu ve bu Alimlerin, cihadın en ön safında yer aldığını bilmekteyiz. Gerek Selefi diye geçinen Mürciye ve onların uşaklarının, gerekse sufi ve parti ehli kimselerin bu gerçeği değiştirmeye güçleri yetmeyecektir.

İşte sizlere, Allah’ın kelimesinin yüce olması için cihad eden Mücahidlerden bir mücahid olan, ilmi ictihad seviyesinde olan, Suudun “Şeyhu’l-İslam”lık teklifini reddeden, cihada hem ilmi, hem de bedeni olarak katılıp 2005 yılında Irak’ın el-Kaim bölgesinde Amerikan uçakları tarafından atılan bombaların isabet etmesi sebebiyle şehid düşen, kıymetli alim Şeyh Abdullah er-Raşud’un, Mü’minleri cihada teşvik amaçlı gerçekleştirmiş olduğu görüntülü açıklaması olan “Ve Mü’minleri de Teşvik Et” isimli videoyu türkçe altyazılı olarak sunuyoruz.

Rabbimizden dileriz ki; Şeyh Abdullah er-Raşud’un Kur’an ve Sünnet ışığında gerçekleştirmiş olduğu bu açıklama, Mücahidlere karşı batıl ehlinin atmış olduğu karanlık iftiralara karşı batılı delip geçen bir nur olsun.

Çeviride, yapımda ve yayında emeği geçen kardeşlerimiz için dua etmenizi istiyoruz. Allah subhanehu ve teâlâ bu ameli Ümmetin uyanmasında vesile kılsın ve kimsenin kimseye bir faydasının dokunmayacağı o gün için hayr hanemize yazsın. -Amin-

                                                      Tıkla İzle

BBCİslam

Reklamlar

3 Yanıt to ““Ve Mü’minleri de Teşvik Et!”Video””

  1. nizar turab said

    Allah razı olsun .. çok güzel bir video izlenilmesini tavsiye ederim.. Özellikle fettullah gülen izlesin

  2. ziya ışık el-katip said

    yaşamak nasıl, nerde, kiminle, niçin?..eğer doğmak istersen dağlarına, çöllerine ümmetin; birkaç damla göz yaşı,biraz ter ve biraz kan hediye et; belkide bir can ver şafakla kardeş olup…yalnızlığa,yokluğa inat…unutma sözünü;bir an düşün evrenin ötesini..ve hemen koyul yola çünkü menzile varanlar yoldakilerdir oturanlar değil. gözlerinin yanmaması için gözlerin kardeşlerinin ağladığı yerde olsun… en büyük teşvik yaşamaktır hep diri olmaktır;hatta ölümden sonra dahi yani şehid olmaktır…şehid olmaktır…şehit olmaktır…şehid olmaktır…

  3. bbcislam said

    ziya ışık ALLAH razı olsun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: