BBC İslam

İman etmeden mücadele edilemez mücadele etmeden de iman etmiş olunmaz.

İnançlı İnsanları Üzen Açıklamalar Hakkında Araştırma

Posted by bbcislam Temmuz 6, 2009


asdasd
 

“Belgeleriyle hazırlanmış bir yazı” (Konu tümüyle alıntıdır)
İnançlı İnsanları Üzen Açıklamalar Hakkında Araştırma

1. Başbakan Erdoğan bir Amerikan gazetesine yazdığı makalede Irak’a savaşmaya giden ABD’li askerlere dua etti:

“Irak’ta savaşan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kısa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”

“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”

By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003

2. Dışişleri Bakanı Gül _(Müslümanlara Demokrasi getirmek istiyormuş)

“Dünya barışı için, barışı korumak için, son 50 senede dünyada en çok Amerikalılar kendi çocuklarını feda etmişlerdir .

“dedi. ( http://www.milliyet.com/2006/05/16/siyaset/siy03.html )

3. Yirmibeş İslam ülkesinin sınırlarını değiştirip hepsini Irak gibi yapma projesi olan ABD kaynaklı BOP’la ilgili Sayın Gül’ün görüşü:

“Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Türkiye’nin dış politika ilkelerine uygun. ABD ile hareket ediyoruz. Amacımız İslam ülkelerine özgürlük ve demokrasi getirmek.”

( http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=181295 )

Not: Vatandaşlarımızın % 72’si BOP’u tehlikeli görüyor.(25.07.2004 – Yeni Şafak)

4. Diyanetten Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın diyor ki:

“Ben Avrupa’ya gittiğimde kiliseye çok giderim, büyük zevk duyuyorum.”

II. Din Şurası Tebliğ ve Müzakereleri cilt:2 sayfa:375)

5. Diyanetten sorumlu Devlet Bakanı yapılan Sayın Mehmet Aydın, İslam dinini Müslüman olmayanlara tebliğ etmeye ‘en DİNSİZCE hakarettir’ dedi:

“Bazı müslüman kardeşlerimiz diyor ki yahu bir fırsat düştü, müslümanlığı anlatalım hıristiyanlara; Allah belki hidayetini gösterir. (Diyalog çalışmalarında)… işin ucunda bilmem adam kazanmak, üye kazanmak varsa, açıkçası bu bir din mensubuna yapılacak en DİNSİZCE bir hakarettir.”

(II. Din Şurası Tebliğ ve Müzakereleri cilt:2 sayfa:322)

6. ABD Savunma Bakan yardımcısı Paul Wolfowitz:

“Biz Irak’a müdahale konusunda tereddüt ediyorduk, Tayyip Erdoğan bize cesaret vermiştir.”

(Irak işgalinden üç ay önceki Türkiye ziyareti esnasında yaptığı açıklamadan.)

7. Erdoğan, AJC örgütünden bugüne kadar “cesaret ödülü” alan 10 kişi içinde Yahudi olmayan tek kişi.

Tayyip Erdoğan’a “cesaret ödülü” veren “American Jewish Congress” (AJC) adlı kuruluş, WJC’ye bağlı. Theodore Herzl tarafından Dünya Musevilerini bir “ulusal yurda” kavuşturma amacıyla 19. yüzyıl sonunda kurulan “World Jewish Congress” (WJC) İsrail devletini kurmakla amacını gerçekleştirmiş bir Yahudi teşkilatıdır.

Daha önce AJC tarafından 10 kadar kişi ödüle lâyık görülmüştü; bunlar arasında İsrailli veya Musevi olmayan tek kişi Tayyip Erdoğan. Listede İsrail’in önemli bütün başbakanları var. Türkiye başbakanına bu ödülün verilmesi de, verildiği mekân da anlamlı: HSBC bankasının New York merkezi…

( http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/20…5/tkivanc.html )

8. Bush, Erdoğan’a “Sen ne harika bir adamsın” dedi. (You are a great man) Kasım 2004

9. Çeçenler Rusların dilinde terörist. Erdoğan 3 Kasım seçimi sonrası AKP genel başkanı olarak 170 kişilik heyetle ziyaret ettiği Rusya’da teröre karşı işbirliğinden söz etti.

10. Erdoğan genel başkan sıfatıyla gittiği Çin’de de şöyle dedi:

“Tek Çin anlayışını destekliyoruz. Çin’in toprak bütünlüğü konusunda Türkiye’nin herhangi bir tereddüdü yok, saygısı vardır. Terörün dini, milleti, ırkı olamaz.”

(Çin, işgal ettiği Doğu Türkistan’ı kendi toprağı sayıyor. Özgürlük mücadelesi veren 30 milyon Uygur Türkü kardeşimize de terörist diyor. Tayyip Bey’in sözü bu manada nasıl değerlendirilecek?)

…………………

Reklamlar

3 Yanıt to “İnançlı İnsanları Üzen Açıklamalar Hakkında Araştırma”

  1. islamic said

    erdoğan bangır bangır televizyonlarda çini boykoy etcez dıyodu..bu en son kı paragrafı nerde dedıgını verırsenız ıspatlı bı şekılde mıllete duyururuz..tam olarak bı yazarsanız veya ses vıdedosu kaydı vardır heralde duyulduguna gore..Allah razı olsun..

  2. islamic said

    en guzeli kendi şahsımızda amel etmek..kendımızı duzeltmek..ona gorede başımıza ıslamı ınsanlar ve duzen gelsın..ayette buyruldugu gıbı: siz halınızı degıstırmedıkce Allah sıze verdıgı nımetı degıstırecek degıldır..yanı bız amelımızı bozmasaydık, kufre ozenmeseydık kılık kıyafet, zıhnıyet, televızyondakı fılımler bılmem nelerle Allah bızden ıslam nımetını duzenını soyup almayacak ıdı..oturdugumuz yerlerden veya sıtelerdem ınternet yoluyla şu şirktir, bu bıdattır dıye bgırmamız yerıne gece kalkıp namazlarımızı kılıp dualar etmemız amelı salıhlerle ugraşmamız ve allahın bıze tekrar ıslamı şeri duzen ıhsan etmesı ıcın secdelerde aglayarak yalvarmamız lazım..şu an tek çare dua..sılahla bıle bırsey yapacak ne kadro var ne ıman gucu var..rasulullah bıle 10 sene sonra mekkeyı aldı..Allah hemen savas emretmedı, cunku ortada bı kuvvet yoktu..bence herşeyın başı ıman, amel ..sonra arkası zaten gelır..vesselam

  3. islamic said

    bu arada yanlış anlaşılmasın ben sıtelerden ıslam yayılmaz demıyorum sadece gercek bı sey hasıl olması ıcın yeterlı degıl ışın hakıkatı ıman ve amelı salıhten gecıyo dıyorum..yoksa her turlu hızmet eden kardeslerden Allah razı olsun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: