BBC İslam

İman etmeden mücadele edilemez mücadele etmeden de iman etmiş olunmaz.

El-Kaide Dergi çıkardı”işte O dergi”

Posted by bbcislam Mayıs 25, 2009


El Kaide örgütünün ideolojisi doğrultusunda İngilizce olarak yayın yapan “Jihad Recollections” adlı internet dergisi son sayısı “Obamaturk” konulu kapağıyla dikkat çekti.

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Obama’nın isimleri birleştirilerek oluşturulan “Obamaturk” başlığı altında Obama’nın Türkiye ziyareti ve mesajlarına göndermeler yapılarak ağır eleştirilere yer verildi.

“El Cenubi” imzasıyla yazılan makalede Obama’nın “Türkiye yabancı güçlere teslim olmadı, farklı bir gelecek seçti ve bağımsız bir cumhuriyet kurdu” sözlerine karşı çıkılarak, “Atatürk Latin alfabesini getirip Arap alfabesini kaldırmadı mı, Türklerin kılık kıyafetlerini değişmedi mi, Müslümanlara baskı uygulayıp hilafeti kaldırmadı mı, ekonomik ve yaşam tarzı olarak batıya entegre olmadı mı” gibi sorular soruluyor.

Öteyandan Tayyip Erdoğan hükümetine de yüklenilen makalede Türkiye’de Irak’ta kurulacak hilafet devletinden korktuğu için Amerika ve Şii Irak hükümeti ile işbirliği yaptığı iddia ediliyor.

Obama’nın Türkiye’nin laik İslam modeli için örnek olduğuna yönelik tespitleri ise dergide sert yanıt buluyor. İslam ile laikliğin bağdaşamaz olduğu savunulurken bu sistemi Yahudi ve Hrsitiyanların Müslümanları kullanmak ve İslam dinini yok etmek için ortaya atıldığı ileri sürülüyor.


“Obamaturk” konulu Dergiyi İndirmek İçin Tıklayın

Dergiyi Görebilmek için Tıkla

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: