BBC İslam

İman etmeden mücadele edilemez mücadele etmeden de iman etmiş olunmaz.

Ateist Yazarlara Cevaplar 1

Posted by bbcislam Mayıs 5, 2009
DİNSİZLİĞİN KENDİNİ YAKAN ATEŞİ İÇİNDE ATEİSTLER TARİHİN EN KAN DÖKÜCÜ İSİMLERİNDEN BİRİ OLAN HÜLAGU’YU KENDİLERİNE REHBER EDİNİP, ONU ÖVEBİLMEKTEDİRLER.YETER Kİ DİN DÜŞMANLIĞI OLSUN , BAĞDAT’I, ORADAKİ ÜNLÜ KÜTÜPHANEYİ,HALKI YAKIP,YIKIP,KILIÇTAN GEÇİREN BİR VAHŞİ DE OLSAN TARİHTE ARAP MÜSLÜMANLARINI YENMİŞ İLK TÜRK OLMASI – BELKİ DE GİZLİ FAŞİSTLİKLERİNİ DE ORTAYA ÇIKARAN BU TERCİHLERİ İLE – ATEİSTLERİN HÜLAGU’YU BAŞ TACI ETMELERİ İÇİN YETERLİ KABUL EDİLEBİLMEKTEDİR…!

E. AYDIN’IN GÖZÜ O KADAR DİN DÜŞMANLIĞI İLE KÖR OLMUŞ Kİ” YERYÜZÜNÜ SİZE DÖŞEK KILDIK…” ( YANİ SİZİN EMRİNİZE AMADE KILDIK ) AYETİNİ ” BAKIN DÖŞEK DÜZ YERE KURULUR , KUR’AN ‘DA YERİN DÜZ OLDUĞUNU SÖYLÜYOR (!) ” DİYE YORUMLAYABİLMEKTEDİR

ATEİSTLER MÜSLÜMAN ALİMLERİN YAZDIĞI KİTAPLARDAN ALINTILAR YAPARAK İSLAM’A SALDIRMAYA ÇALIŞIRKEN , OBJEKTİF OLDUKLARINI İDDİA EDEN BU İNSANLAR , AYNI KİTAPLARDA VAR OLAN ,BAŞKA YERLERDEKİ İDDİALARINA CEVAPLARI İSE GÖRMEMEZLİKTEN GELİP , KİTAPLARINA AKTARMAMAKTADIRLAR…!

BEYLER ATEİST YA HER SEFERİNDE ALLAH (CC) ADI GEÇİNCE ” Allah’ın-varsa eğer- ve onun peygamberi olduğunu iddia eden Muhammed’in…” DİYE YAZARAK SEVİYESİZ VE EDEPSİZLİKLERİNİ İFŞA EDEBİLMEKTEDİRLER – HADİ BİR KERE YAZDIN ,…AMA AYNI SAYFADA DEFALARCA DURMADAN BU TÜR TEKRARLAMALAR , İÇLERİNDE İSLAM’A KARŞI VAR OLAN NEFRET VE HOŞGÖRÜSÜZLÜĞÜN DIŞA YANSIMASINDAN BAŞKA BİR ŞEY İFADE ETMEMEKTEDİR!

YA ŞU CÜMLENİN MANTIKLI VE SAYGIDAN VAZGEÇTİK, SEVİYELİ BİR TARAFI VAR MI ?: ” Muhammed’in okur-yazar olması ihtimali de var.. Muhammed, okur-yazar olmasa bile, kör ya da sağır da değildi ,…”

YA HER AN YENİ YENİ İLMİ HAKİKATLERİ ORTAYA ÇIKAN KİTABI – HAŞA- HZ. MUHAMMED’İN YAZDIĞI İFTİRASINA NE DEMELİ …?! HELE – HAŞA -PEYGAMBERİMİZİN “KÖLELERDEN ” ÖĞRENDİKLERİ İLE KUR’AN’I YAZDIĞI İDDİASI NE KADAR MANTIKLI..?KUR’AN’IN YAZILMASI,NUH TUFANI- GILGAMIŞ DESTANI BENZETMELERİNİN , KUR’AN’IN TEVRAT – İNCİL’DEN ALINTI İLE YAZILDIĞI İFTİRALARININ CEVAPLARI SİTEMİZDE MEVCUTTUR!

YA YAZARIN MERAK ETTİĞİ SORULARA BAKAR MISINIZ ?:” .. hangi tarihte,…Aralarında ne kadar yaş farkı ,…kıyafetleri nasıldı?,…meyvenin adı neydi?,…ne kadar yaşadılar? Kaç yılında öldüler? Eger siz Allah-varsa eğer- olsa idiniz:….ya… yoksa … :SORU DİYE İLERİ SÜRDÜĞÜ TÜM SORU-İFTİRALARIN CEVABI KUR’AN’DA OLDUĞU HALDE O’NU TARAFSIZ OKUMADIĞI İÇİN KOMİK DURUMLARA DÜŞMEKTEDİR KENDİ OLUŞTURDUĞU GİRDAP İÇİNDE BOĞULAN SAYIN YAZAR.

İSLAM’A DÜŞMANLIĞI BAKIN YAZARI NE HALLERE DÜŞÜRÜYOR , İSLAM DOMUZ ETİNİ YASAKLADI YA ! : “Kaldi ki, domuz besiciligi karlı bir istir. Domuz, bir yılda 15-20 yavru dogurur bir senede. Bir domuz, kesilme zamanına bir seneden kısa surede gelir.Kesilme zamanında 150 kilo tartar….Bugun, et fiyatlarının yukseklıgı karsısında yeterince et alamayan kisiler, domuzun pazara girmesi ile, daha ucuza daha cok et alabilirler…

ŞİMDİ DİKKAT ! BAKIN ŞU DOMUZUN YAPTIKLARINA ” ABD ve Avrupa’nın onde gelen gelismis ulkelerinde, domuz eti bol miktarda, salam, sucuk, sosis, lop et olarak tuketilir. Ve, bu ulkelerin insanları, daha gelismis daha yapılı vucuda sahiptirler, daha uzun boyludurlar. Sporun her sahasında daha basarili olurlar, cunku daha saglam bir vucuda sahiptirler. Beyinleri de daha iyi calısır, bilim-teknik, ekonomi alanında daha ileridedirler. Ulkeleri daha gelismis, daha temizdir. Yollar, evler, arabalar, evlerindeki esyalar, hersey.. Daha gelismis ve daha moderndir. (Bunlar, akıllı olduklarını gosteriyor). Cunku, bu insanlar, cocukluklarından beri “yeterli hayvansal protein ve et” tuketiyorlar. Bu da et verimi yuksek domuz sayesinde oluyor….” DEMEKKİ BİZİM KALKINAMAMAMIZIN SEBEBİ İLİM,OKUMA,DÜŞÜNME ARAŞTIRMAMA EKSİKLİĞİ …DEĞİL DOMUZ ETİ YEMEMEMİZMİŞ!?…BU ARADA EN SON IRAK, VİETNAM,GERİYE GİDERSEK KIZILDERİLİ,ÇİN,ASYA,HİNDİSTAN,AFRİKA’DAKİ SÖMÜRÜLERİNE BAKMADAN ONLARI DA ÖVMEK ANCAK ESKİ BİR DEVRİMCİ DOMUZ AŞIĞINA AİT BİR ÖZELLİK OLMALI!

ÇOK YAŞAMANIN SIRRI DA ÇÖZÜLDÜ!:SPOR,YÜKSEK YAŞAM STANDARTLARI,BİLGİ..FALAN DEĞİL : ” Domuz eti yemeyen Islam ulkelerindeki insanlara gore cok daha fazla yasıyorlar. Demek ki, daha saglıklılar. Demek ki, yedikleri domuz etinin bir zararı yok.. Bilakis, faydası bile olabiliyor..Din yasaklamıs” diyerek, bilimsel gecerligi olmayan kısıtlamaların esiri olmamak lazımdır” BİLİMSEL GEÇERLİLİĞE BAKAR MISINIZ LÜTFEN?!BU ARADA BILIMSEL ISPATLANAN DOMUZUN SAĞLIGA ZARARLARINA GIRMEYECEĞİZ BILE !-KANSOREJEN ICERIGI,TRİŞ,AŞIRI YAĞ…VS-

BİR YAZISINI ŞÖYLE BİTİRİYOR ATEİSTİMİZ:”Degismeyen tek sey, degisimdir.”

BİZDE A. EINSTEİN’DAN ALINTILADIĞIMIZ BİR SÖZ İLE CEVAP VERELİM : ” ÇAĞIMIZDA BİR ÖNYARGIYI PARÇALAMAK ,ATOMU PARÇALAMAKTAN DAHA ZORDUR.”

ALLAH ( C C ) TAASUPTAN KÖR ZİNDANINDAN BİZLERİ MUHAFAZA EYLESİN – AMİN !-

GERÇEĞİ TERS YÜZ ETMENİN EN BASİT ÖRNEĞİ :BİZİM İDDİAMIZ HAK DİNLERİN BOZULMASI PUTPERESTLİK VE ÇOK TANRILI DİNLERE YOL AÇMIŞTIR OLURKEN YAZARIMIZIN OLAYA BAKIŞ AÇISI İSE – HER SEFERİNDE OLDUĞU GİBİ 180 DERECE TERSTİR! :” Tüm dinler bir masaldır. Günümüzdeki tek tanrılı dinler, çok tanrılı dinlerin değişimi sonucu meydana gelmişlerdir.”

YAZAR BİR YERDE “Demek ki hadislere yalan karışmış” DERKEN DAHA SONRA O UYDURMA HADİSLERİ DELİL GÖSTERİP İSLAM’A SALDIRABİLMEKTEDİR : “Özellikle “Türkler” için “hadis”ler vardır. Türkler için hiç de iyi şeyler söylemeyen bu hadisler,… YİNE YAZARDAN İTİRAF – KENDİ SEVİYESİZ DİLİYLE TABİİ -“Hadis uydurmacılarıyla savasıyor gorunenler, uydurma diye nitelediklerini toplamıslardır da. Bugun elimizde uydurma hadislerin toplandıgı kitaplar vardır. ICLERİNDE TÜRKLERLE İLGİLİ UYDURMA HADİSLERDE GECİYOR O KITAPLARIN AMA YAZAR ONLARI GORMEMIS- OKUMAMIS!-

ŞU HADİSİN NERESİNDE IRKÇILIK VARDIR? : “Şu da kıyamet alametlerinden: Kıldan(keçe) ayakkabı giyen bir toplumla vuruşup öldüreşeceksiniz “HAZRETİ RESUL GELECEKLE İLGİLİ BİR HABER VERİYOR VE BU AYNEN OLUYOR , ARAPLAR MÜSLÜMAN OLMADAN ÖNCE TÜRKLERLE SAVAŞIYOR,BURADA IRKÇILIK YOK AKSİNE KIYAMET ALAMETİ VAR..!AMA YAZAR BURADAN HAREKETLE HZ. RESUL’U “TÜRK” DÜŞMANI İLAN EDEBİLİYOR! AKSİNE IRKÇILAR DA HZ.RESUL’UN AĞZINDAN HADİS UYDURUP “TÜRKLERİ ÖVEN” HADİSLER UYDURMAKTADIRLAR.

ŞU MANTIĞA BAKAR MISINIZ ?;

-“Biz her peygamberi, kendi toplumunun diliyle gönderdik. İlle de böyle yaptık ki, o toplumdan olanlara anlatabilsin.” (İbrahim suresi, ayet: 4.) Demek ki, Kur’an’a göre, “Tanrı’nın elçisi”nin bir “toplum”u var.

ŞİMDİ SORALIM, NE İLGİSİ VAR? YAZARA KALSA ALLAH ( C C ) HZ. RESUL’U İLK MUHATABI OLAN ARAP TOPLUMUNA ÇİNCE KONUŞURKEN Mİ GÖNDERECEKTİ…? İLK MUHATAP ÇEVRESİ OLAN KABİLESİ İDİ VE ONLAR ANLAYIP DEĞERLENDİREBİLSİN DİYE ALLAH ARAPÇA OLARAK KUR’AN’I İNDİRMİŞTİR! KUR’AN HZ. RESUL’E HİTABEN ” SENİ ALEMLER – YANİ HEM TÜM İNSANLARA HEM CİNLERE – RAHMET OLARAK GÖNDERDİK” BUYURMAKTADIR…

KUR’AN’DA ” Mekke” (Ümmü’l-Kura) ve “çevresi” NE UYARICI OLARAK HZ.RESUL’UN GÖNDERİLDİĞİNE DAİR AYETLER VARDIR; NEDEN , ÇÜNKÜ İLK MUHATAPLAR O BÖLGEDİR…DAHA SONRA İSLAM YAYILDIKÇA TEDRİCİ OLARAK , KADEME KADEME HEDEF KİTLE GENİŞLETİLİR.MEKKE’DEN …ALEMLERE RAHMET MESAJLARI YAYILIR.AMA YAZAR BU TEDRİCİ TEBLİĞ METODUNU KAVRAYAMAMAKTA VE BAKIN NE DEMEKTEDİR :”Muhammed’in “tüm insanların peygamberi”, Kur’an’ın da “tüm insanlara yönelik” olduğunun anlatıldığı ayetler de var. Kur’an’daki nice çelişkilerden biridir bu”

YAZAR BAZEN DOĞRU ŞEYLERİ DE DİLE GETİRİYOR AMA NE YAZIK Kİ SONUÇ OLARAK YANLIŞ YERLERE VARIYOR :”

Bu sorular elbette kendiliğinden oluşmuyor.Belli ki bazı yobazlar, bazı kitaplar, bazı hocalar, bazı imamlar, bazıları bu soruları soran kişilerin kafasına bunları sokmuşlar ve insanlar kuşkuya kapılmış. . .

BİLMİYOR , BİLMEDİĞİNİ DE BİLMİYOR;

“… Ben de diyorum ki: Müslüman erkek, müslüman olmayan kadınla evlenebiliyor ama, müslüman kadın müslüman olmayan erkekle evlenemiyor. Bu da islamın kadın-erkek eşitliğine bakış açısını gösteren bir diger örnek!.. Insan haklarından söz eden “türban”lılar.. Ne dersiniz? ”

İSLAM BAŞKA DİNDEN GÖRÜŞTEN OLANLARIN “ZORLA ” İSLAM’A SOKULMASINI YASAKLAR( “LA İKRAHE FİDDİN”: DİNDE ZORLAMA YOKTUR).O NEDENLE MÜSLÜMAN BİR ERKEK MÜSLÜMAN OLMAYAN BİR KADINLA EVLENEBİLİR ÇÜNKÜ ONU MÜSLÜMAN OLMASI İÇİN ZORLAMA DİYE BİR ŞEY İSLAM’DA YOKTUR, İSLAM’A AYKIRIDIR.AMA DİĞER DİN,FİKİR AKIMLARINDA BU HOŞGÖRÜ-İNSAN HAKKI YOKTUR.KADIN KENDİNİ ZORLAYAN KOCASI KARŞISINDA ZOR DURUMDA KALABİLECEĞİ İHTİMALİNE KARŞI İSLAM – ÇÜNKÜ MÜSLÜMAN OLMAYAN KOCAYI SINIRLAYACAK ALLAH AYETİ GİBİ KESİN BİR KISITLAYICI HÜKÜM YOKTUR BAŞKA DİN VE FİKİR AKIMLARINDA – ALLAH MÜSLÜMAN KADINLARIN , MÜSLÜMAN OLMAYANLARLA EVLENMESİNE İZİN VERMEMİŞTİR.BU KADIN ERKEK EŞİTSİZLİĞİ DEĞİL , TAM AKSİNE KADINLARIN KORUNMASINA YÖNELİK BİR HÜKÜMDÜR

KIYAS YETENEĞİNDEN YOKSUN BİR YAZAR;

SORU( DİYANETE SORMUŞ BİR VATANDAŞ):Mahkeme kararı ile boşanmış eşler, dini açıdan da boşanmış sayılır mı?

CEVAP( DİYANETTEN):Mahkeme kararı ile boşanmış eşler, dini açıdan da boşanmış sayılır.

YAZAR;” Tam bir çelişki daha.. Muhammed zamanında medeni kanun ve mahkeme mi vardı?..”YA MEDENİ KANUNLAR İSLAM’IN KURALLARI İLE ÖRTÜŞMÜŞ İSE …?AAH YAZAR AH !

YAZARIN DÜŞÜN SAHİBİ BİRİ OLMAMASINA BİR ÖRNEK DAHA :

” Islamiyet dinini benimseyenlerin arasında bu denli cogunlukta “kör cahil” insan olması neden?

Eger, Islamiyet insanlara fayda saglayan bir din olsa idi, kendisini benimseyenlerin bu denli cahil kalmalarını onlerdi. ”

İLK EMRİ “OKU ” OLAN,DÜŞÜNMÜYOR MUSUNUZ, AKLINIZI NE DE AZ KULLANIYORSUNUZ!…TÜRÜ YÜZLERCE AYETİ BÜNYESİNDE BULUNDURAN BİR KİTABA İNANDIĞINI SÖYLEYENLER,O KİTABIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMİYORLAR, DÜŞÜNÜP,ARAŞTIRMIYORLARSA SUÇ KİMİNDİR?BİR İNSAN DOKTORDAN REÇETEYİ ALIP OKUSA AMA UYGULAMASA , ÖLSE ,SUÇ KİMİNDİR.YAZARA GÖRE DOKTORUN VE REÇETENİN !BİNLERCE YILDIR SABUN VAR AMA HALA PİS İNSANLAR VAR, SUÇ SABUN DA MI SABUNCUDA MI ALIP KULLANMAYAN,VEYA ALIP SABUNU KENARA KOYAN İNSANLARDA MI?

İLACA SAHİP OLMAK YETMEZ İLACI İÇMEKTE LAZIMDIR!

YAZARIN HALA EVRİM TEORİSİNİ SAVUNMASI,ÜSTADI T. DURSUN’UN BİR SÜPÜRGE VE BİR KOVA SU İLE TANRI TANIMAZ OLMA ÖYKÜSÜ,BRANŞI HUKUK BİR İNSAN İ.ARSEL’İN , BRANŞI DIŞINDA HADİS ÜZERİNE BİR ESER YAZIP KOMİK HATALARA DÜŞMESİ ,HZ. RESÜL’Ü KARALAMAK İÇİN BİLEREK YAPILAN SAPTIRMALAR ( MESELA ” İSTERSEN ÖZGÜRSÜN,MALINI AL VE GİT VEYA SANA EVLENME TEKLİF EDİYORUM MÜSLÜMAN OL VE BENİMLE KAL ” CÜMLESİNDEKİ İKİ TEKLİFİ TEK CÜMLEDE TOPLAYIP ” BENİMLE EVLENİRSEN SERBESTSİN (…!) ŞEKLİNDE TEK CÜMLEDE TOPLAMALARI…VS , ), YAZARLARIN ATEİZM İLE AGNOSTİZM ARASINDA GİDİP GELMELERİ, YAZAR VE BU TÜR TAİFENİN ÖN YARGI,TAASUP VE BİLGİSİZLİKLERİNİN İZ DÜŞÜMLERİNİN DOĞAL SONUCU OLMAKTADIR.

BİLMEYEN İNSAN BİLMEDİĞİNİ DE BİLMELİ EN AZINDAN TARAFSIZ OLMALIDIR

Reklamlar

6 Yanıt to “Ateist Yazarlara Cevaplar 1”

 1. çok saçma zavallı müslümanlar kuranlarında yazanları doğru kabul ederek her yazanı kural kabul ediyorlar cevaplara kurandan yararlanarak bilgi veriyorlar çok aptalca zaten adamlar kurana inanmıyorlar ki gülünç bir duruma düşüyorlar…

 2. bbcislam said

  ogün adlı şahıs senin burda eleştirdiğin söz ALLAH ın sözüdür Ha belki sen ALLAHA İnanmıyorsun o başka şimdi herkesin bir Ölçütü Vardır Müslümanlar ölçüt olarak kuran-ı kerimi kabul eder siz Aklınızı ölçüt kabul ediyorsunuz

  size soruyorum ya siz hiç bir şeye akıl erdirmiyorsanız ?

 3. Ahmet said

  Ogün bey,

  Bir komünist nasılki kendi kaynak kitaplarından veya kendi ideolojisinin ileri gelenlerinden örnek veriyorsa biz müslümanlarda, kendisiyle felaha ulaştığımız ve ulaşacağımız kur-an’dan ayet ve surelerle sözlerimizi genişletiriz.

  Bu neden bir ateisti rahatsız etsinki?

  Eğer bugün teknolojinin son icadlarına islam hükümranlığı altında ulaşmış olsaydık, bu saçmalıkların hiçbiri tartışılmayacaktı bile. Çünkü insanlar güce taparlar, güç neredeyse onun yanında yer alırlar. Tabiki burdaki güçten kastım, zahiri, somut güç. Bugün maalesefki batı teknolojide ve bilimde çok çok ileride bu bilim ve teknolojiyi de maalesef kendi inançsızlığına alet ediyor. Marsta su bulacağım ayağıyla ateizmi ispatlama çabasına girişiyor. CERN deneyiyle, marsta bulamadığını yerkürenin kucağında ispatlamaya çalışıyor.

  Yani bilim ve tekloji, tıpkı hollywood sinema endüstrisi gibi insanlara bir takım ideolojileri dikte edecek şekilde pazarlanmakta.

  İslam bir yaşam biçimidir. Eğer Onu düşünsel bir kalıba oturtursanız, bugünki müslüman coğrafyası ortaya çıkar. Eğer Onu yaşarsanız, batı medeniyetinin çirkin yüzünü “kral çıplak” dercesine günyüzüne çıkarmış olacağız.

 4. bbcislam said

  Ahmet Kardeşim Açıklaman için Teşekkürler

 5. vallaha ne demişler said

  gördüğünden duyduğundan başkasına inanmayacaksın

 6. Anonim said

  ne dimim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: