BBC İslam

İman etmeden mücadele edilemez mücadele etmeden de iman etmiş olunmaz.

Sadist Şeyh’in tüyler ürperten işkencesi +18

Posted by bbcislam Nisan 30, 2009


Sadist Şeyh’in tüyler ürperten işkencesi

Birleşik Arap Emirlikleri kurucusu Şeyh Zayed El-Nuheyyan’ın oğullarından Şeyh İsa bin Zayed El-Nuheyyan’ın Afganlı hizmetçisine yaptığı işkencenin görüntüleri yayınlandı.

Şeyh İsa bin Zayed El-Nuheyyan’ın Afganlı hizmetçisi Muhammed Şahpur’a yaptığı ve videoya kaydettiği vahşi işkencenin kasedi özel kalem müdürü Lübnan asıllı Amerikan vatandaşı Bessam Nabulsi tarafından Birleşik Arap Emirlikleri’nden kaçırıldı.

Amerikan ABC kanalında yayınlanan ve video paylaşım sitelerine de düşen görüntülerde Şeyh İsa’nın onlarca polisin önünde Afganlı hizmetçisine uyguladığı tüyler ürperten işkenceler yer alıyor.

Afganlı hizmetçisini öldüresiye döven ve sağına-soluna ateş ederek korkutan Şeyh İsa, daha sonra tekme tokat dövdüğü polislerin de yardımıyla hizmetçiye kum yediriyor.

 

Daha sonra deve çobanlarının kullandığı sopayı Afganlı hizmetçisinin dübürüne sokan Şeyh İsa, hızını alamayarak hizmetçiyi çivili tahtayla dövüyor.

Dayağın ardından hizmetçinin yaralarına tuz serpildiği ve Şeyh İsa’nın zavallı hizmetçinin çığlıklarından adeta zevk aldığı görülüyor.

Yaklaşık 45 dakika süren işkence faslının sonunda Şeyh İsa, Afganlı hizmetçinin yere yatırılmasını ve ayaklarının üzerine tahta konulmasını emrediyor ve arabasıyla hizmetçinin ayaklarını eziyor.

İşkence yapıp kameraya almış

Şeyh’in Amerika’ya kaçan Özel Kalem Müdürü Bessam Nablusi, dayanılmaz acılar içinde kıvranan Afganlı hizmetçinin yalvarışlarına ve rahmet dilemesine aldırış etmeyen Şeyh İsa’nın sadist olduğunu, yanında çalışanlara işkence yapıp kameraya aldığını ve daha sonra bu görüntüleri izlediğini açıkladı.

Afganlı hizmetçiye yaptığı işkenceye karşı çıktığı için Şeyh İsa ile aralarının açıldığını söyleyen Nablusi, Şeyh İsa’nın bu nedenle kendisine de işkence ettiğini ve eşine tecavüz etmekle tehdit ettiğini söyledi.

Şehy İsa’nın kadeşleri İçişleri Bakanı Seyf bin Zayed ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Şeyh Nasır bin Zayed’in de işkencelere ortak olduğunu öne süren Nablusi, gerektiğinde mahkemeye delil olarak sunabilmek için işkence kasedini Birleşik Arap Emirlikleri dışına kaçırdığını belirtti.

Human Rights Watch, görüntülerin yayınlanmasının ardından Birleşik Arap Emirlikleri’nden Şeyh İsa’nın yargılanmasını istedi.
BAE İçişleri Bakanlığı ise konunun taraflar arasında halledildiğini ve mahkemeye taşınmasına gerek olmadığını öne sürdü.

Reklamlar

Bir Yanıt to “Sadist Şeyh’in tüyler ürperten işkencesi +18”

  1. Anonim said

    Merve Şirbini

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: